Milyen szerepük van az egyházaknak a teremtett világ megőrzésében?

2016. június 07., címkék: ökogyülekezet, egy házunk van

Erre a kérdésre keresték a választ az Egy házunk van konferencia június 3-i pódiumbeszélgetésének résztvevői.

Együtt könnyebb

2016. május 20., címkék: egy házunk van, ökogyülekezet, csákberényi gergely, megújuló energiapark

Az Ökogyülekezeti Mozgalom „Egy házunk van” elnevezésű konferenciának otthont adó Megújuló Energiapark hátteréről és kutatásairól Csákberényi Gergellyel, a Park ügyvezetőjével beszélgettünk.

Van megoldás: mínusz ötven, mínusz húsz...!

2016. április 30., címkék: ökogyülekezet, egy házunk van

Hogyan tudunk a gyakorlatban jó sáfárok lenni? Milyen ötleteink vannak az energiatakarékosságra? Képesek vagyunk-e a holnapra gondolva csökkenteni erőforrásigényünket? Van-e bennünk akarat, találékonyság és szervezőkészség, hogy kevesebb erőforrásból is megéljünk, és hogyan tegyük azt?

Kézzelfogható teremtésvédelem

2016. április 22., címkék: egy házunk van, ökogyülekezet

„Egy házunk van" címmel rendez gyakorlati teremtésvédelmi konferenciát az Ökogyülekezeti Mozgalom. Neves előadók, környezetbarát innovációk és új lehetőségek segítenek majd elmélyíteni a fenntartható fejlődés és a környezetvédelem egyre fontosabbá váló témakörét.